עצומה נגד חגיגות השישים למדינה

שלום,
הולכת ומתגבשת ההבנה שיש להיאבק למען שינוי סדר העדיפויות לקראת אירועי חגיגות ה-60 לייסוד המדינה. המטרה: לעצור את בזבוז מיליוני השקלים המיועדים לחגיגות ולתבוע כי הכסף יופנה למטרות חשובות, צודקות וערכיות יותר בתחומי הרווחה, הבריאות, החינוך והתרבות, המשוועים מזה שנים לתקציבים ראויים.

לפי ההערכות, חגיגות ה- 60 למדינה עתידות לעלות למשלמי המסים כמאה מיליון שקלים. במדינה שכמעט רבע מאזרחיה עניים, ומוסדות הרווחה, החינוך והתרבות שלה עומדים לפני קריסה - מה הטעם להשקיע סכומים עצומים בטקסים ממלכתיים חד-פעמיים?

אם בכלל יש טעם בחגיגות, האין זה נכון יותר להמתין עימן עד למועד סמלי יותר, למשל שנת המאה, ולהעניק כעת לכולנו מתנה ראויה יותר מאשר אירועי ראווה ריקים מתוכן, ועוד בתקופה בה אין שום סיבה ציבורית לחגוג?

יש לקרוא לאחראים על ארגון האירועים להסתפק בטקס חגיגי צנוע במשכן הכנסת ובבית הנשיא ולפזר את התקציבים שיועדו לחגיגות בין פרוייקטים בעלי תוכן של ממש, אשר ייבחרו על-ידי ועדה ציבורית מיוחדת, שתורכב מאנשי רוח, תרבות, חינוך ורווחה.

לא נעים להודות, אבל בשנים האחרונות חווינו על בשרנו כשלונות צורבים במאבקים חברתיים ופוליטיים רבים שבהם נטלנו חלק. בואו ננסה לשנות את התמונה העגומה הזאת: המאבק הקטן אך העקרוני הזה יכול להיות נקודת התחלה.

ההתארגנות הולכת וקורמת עור וגידים בימים אלה. נשמח אם בינתיים תרימו את הכפפה ותעניינו את הסובבים אתכם בסוגיה העקרונית הזו, שחייבת לעלות בדחיפות על סדר היום הציבורי.

העבירו נא מסר זה לכל מיודעיכם.

כדי לחתום על העצומה הכנסו נא לאתר הבא -

www.atzuma.co.il/petition/ronavni/1/1000

תגובות

חגיגות השישים

לעצור את הבושה והמגלומניה של האנלפבתית השרה רוחמה בלילא

בזבוז משווע

בזבוז משווע
ניצן

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט