משחקי היכרות

על הסדנא
כולנו מכירים אותם מהגן, מבית הספר, מהתנועה. פתאום הכל נפסק ואז נזרק לחדר כדור או בלון, וכולם מתעוררים. המשחק הוא האמצעי הכי לא אמצעי שלנו - זו התקשורת הבסיסית ביותר בן אדם לאדם: לסכם על החוקים ואז לנסות לכבד אותם.
המסגרת הזו, של חוקים שאנחנו קובעים - פותחת פתאום עולם חדש של אפשרויות ללמוד ולהכיר אחד את השני.

כשמדובר על הסבב של "קוראים לי ברוך, ושם של חיה שמתחילה באות שבה מתחיל השם שלי היא: ברדלס", אנחנו באמת מדברים על היכרות שטחית. אבל כאשר יש נכונות בקבוצה והדינמיקה מתקדמת בכיוון החיובי - אפשר להגיע גם במשחקים כאלו של כיתה ג', למקומות חדשים בינינו, ללמוד על עצמנו דברים חדשים, ללמוד משהו שלא ידענו על מי שיושב מולנו במעגל. ואם יש קצת ריכוז ומזל, אפשר גם ללמוד עוד דבר או שנים על בני אדם והומאניות בכלל.

על מנחה הסדנא

ברוך אורן, יוזם ומפיק הקורסים להדרכת קבוצות בקהילת הלהט"ב, עוסק בהנחיית קבוצות מאז שנת 1991. באוגוסט האחרון הוציא לאור את הספר "קורס מדריכים גאים" המסכם את חוויותיו מן המחזור הראשון של הקורס להדרכת קבוצות בקהילת הלהט"ב.
בין משימות ההנחיה שביצע בקהילה הגאה: מזה שלוש שנים מנחה את הסמינר האסטרטגי לקהילה הגאה; הנחה את קורס ההעשרה לפעילים גאים; בשנתיים האחרונות הנחה את קבוצת הבנים באגודה, את צוות המחקר לקראת הקמת שישה צבעים, ואת צוות מתנדבי אירועי הגאווה בשנים 2005-6.
ברוך עובד בהתנדבות במשרה חלקית כיו"ר ומנכ"ל של עמותת שישה צבעים, וכעורך ערוץ הטלויזיה הקהילתית "מה קורה?". הוא מתפרנס כמהנדס מחשבים בקבוצת א.מ.ת. מחשוב. לפני כשנתיים סיים את חובותיו לקראת תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית.

חזרה למיניות, אהבה - דיאלוג בין דורי

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט