נוהל השאלת מגפונים - טיוטא להתייחסות ועד המנהל (גרסה 0.91)

נוהל השאלת מגפונים - טיוטא להתייחסות ועד המנהל

1. מטרה

נוהל זה בא לאפשר לנו להשאיל מגפונים להפגנות המתאימות למטרות שישה צבעים, ברחבי הארץ. השאלת המגפונים, שהינה פרויקט ללא מטרות רווח, נשענת היום בעיקר על עבודת מתנדב אחד, והגיע הזמן להתחיל לבזר את המאמץ הזה למתנדבות/ים נוספימות מרחבי הארץ. גם כדי לפזר עומס וגם כדי לאפשר שירות טוב לפעילי שינוי חברתי בכל הארץ.

2. למי מותר להשאיל מגפון לפי נוהל זה.

השאלת המגפון דורשת מעט מאוד מאמץ מהעמותה והרבה מאמץ מהמתנדב המשאיל. לפיכך, נתחיל במאמץ הנדרש מהעמותה.
כדי להצדיק את המאמץ הנדרש מהעמותה, שבכללו הוא לקיחת אחריות על המגפון במהלך ההפגנה בהקשר של בלאי טבעי והחרמה ע"י רשויות החוק - על ההפגנה לקיים את שלושת התנאים הללו כולם:
- ההפגנה מופקת שלא למטרות רווח. כלומר, האירוע מוגדר כ"הפגנה" ולא כ"אירוע עסקי" או "עינוג ציבור". להבדל בין הנ"ל ראה אורן, ברוך וחברימות, "שדה האוהלים", עמ' 73. זמין להורדה בגוגל "שדה האוהלים".
- מי ששוכר את המגפון שותף משמעותי באחריות לשמירה על המגפון באמצעות תשלום מלא מראש של עלות המגפון והסוללות. במקרה של עיכוב בהחזרת המגפון או במקרה של נזק למגפון או אבדן, המפגין ישלם מכספו.
- ההפגנה מקדמת את מטרות העמותה במובן הרחב ביותר האפשרי, כלומר: מאפשרת הזדמנות למפגש בין א:נשים שוניםות. וכן, ההפגנה אינה סותרת את מטרות העמותה או ערכיה המרכזיים (ראה בדף "אודות"). לדוגמא, הפגנה אשר יוצאת כנגד מגוון חברתי-רעיוני (אנטי-פלורליסטית) נמצאת בסתירה חריפה עם מטרות העמותה.
כדי להצדיק את המאמץ הנדרש מהמתנדב/ת המשאיל, על ההפגנה לקיים את התנאים הבאים:
- להיות הפגנה שאיננה סותרת את ערכיו של המתנדב.
- להיות בקרבה גיאוגרפית המתקבלת על דעתו של המתנדב.
- על המשאיל לעשות כל מאמץ אפשרי להקדים את הזמנת השאלת המגפון כדי לאפשר למתנדב/ת המשאיל/ה את מירב הנוחות בתיאום מועד המסירה והאיסוף.

3. ביצוע ההשאלה בפועל: נוהל השאלה דרך הרשת (מומלץ)

- על השואל לבצע הזמנה בחנות החברתית של שישה צבעים בקישורית http://socialshop.6tzvaim.com/node/27 כולל תשלום בכרטיס אשראי. ניתן לבצע את ההזמנה גם באופן שבו הלקוח מסמן באתר "צ'ק או מזומן" ואז על המשאיל לקחת מהשואל את הסכום הנ"ל בעת מסירת המגפון.
- לאחר ביצוע ההזמנה, קבוצת המשאילים תקבל עדכון במייל על ההזמנה, ולפי הדחיפות, ייתכן שגם טלפון.
- המשאיל הקרוב ביותר להפגנה יוכל לתקשר בטלפון (הטלפון נאסף מהמזמין בעת ההזמנה האינטרנטית) או באמצעות מייל, ולתאם את המסירה והאיסוף.

4. ביצוע ההשאלה בפועל: נוהל השאלה בשטח.

- השואל יתקשר עם המתנדב באופן עצמוני בשטח.
- יש למלא טופס השאלת ציוד שבקישור הבא: ???? ובמיוחד לשים דגש על ציון תאריך ההשאלה, מילוי פרטי כרטיס האשראי ו/או הצ'ק. סכום הצ'ק יהיה 300 ש"ח וסכום האשראי 320 ש"ח. יש להעדיף מזומן על צ'ק או אשראי.
- במקרה שהשואל מוכר לך ו/או אין אפשרות לקחת פיקדון כספי, במקרים חריגים יוכל המתנדב/ת המשאיל לקחת בעצמו אחריות על ההשאלה. יש לקחת בחשבון שהמשמעות היא שהסכום הנ"ל ינוכה מחשבונו של המתנדב/ת. ובכל מקרה כזה חובה לאסוף פיקדון תעודה מזהה!! מהשואל.

5. השאלת סוללות

השאלת סוללה מראש אפשרית בעת הזמנת המגפון דרך החנות החברתית בקישור:
השאלת סוללה בשטח אסורה.

5.1 שיחלוף סוללות בשטח.
במידה והמתנדב/ת המשאיל/ה רוצה לסייע להפגנה שידוע מראש שתארך יותר משעה ושסביר שיהיה בה שימוש משמעותי במגפונים, ניתן להגיע להפגנה עם עתודת סוללות טעונות, ולהחליף סוללות מאותו סוג עם אנשים שסוללתם התרוקנה עקב שימוש במהלך ההפגנה.

שימו לב. לסוללות הנטענות יש בלאי מוגבר, יש להחליף רק סוללות שבוודאות עבדו במהלך ההפגנה אצל מפגין אחר. אחרת, עשוי להיות מצב ששיחלוף הסוללות יוביל להחלפת סוללה תקינה בסוללה פגומה.

בכל מקרה מומלץ מאוד לזכור עם מי שוחלפו סוללות ולבצע החלפה חוזרת בתום ההפגנה, כך שהסוללות שיצאו ממחסנו של המתנדב/ת, הן אלו שחוזרות אליו/ה.

בכל מקרה אין לשחלף סוללות אלקליין עם סוללות נטענות!!!

5.2 עלות, קיבולת והספק סוללות
לשם המודעות:
* סוללה שחורה נטענת בקיבולת 0.5 אמפר-שעה - עלות 100 ש"ח - מספיקה לשעת הגברה
* סוללה ירוקה או כחולה נטענת בקיבולת 9 אמפר-שעה - עלות 300 ש"ח לסוללה (וסה"כ 2400 ש"ח לסט של 8 סוללות) - מספיקות ל-12-18 שעות הגברה.

6. החזרה

- בתום ההפגנה, יש לאסוף את המגפון. על האיסוף להתרחש בתוך פחות משבוע מיום ההפגנה, אחרת, יהיה קשה לבטל את העסקה מול חברות האשראי.
- בעת ההחזרה, יש לבדוק את מצב הסוללה והמגפון לפי רשימת הבדיקות בסעיף 7. במידה ונמצא נזק או חוסר כלשהו, אין להחזיר את הפיקדון אלא לבדוק מול מנכ"ל העמותה (כרגע זה ברוך אורן).
- במידה והמגפון נמצא תקין, אפשר להחזיר את הפיקדון או ליצור קשר עם המנכ"ל כדי לוודא ביטול עסקת האשראי.
- בעת ההחזרה, יש להציע למשאיל לתרום תרומה מומלצת של 10-20 ש"ח לכל מגפון שהושאל. הסכום ישמש לתגמול המתנדבים הפועלים ברשת השאלת המגפונים וכן לרכישת ציוד הגברה נוסף לעמותה.

7. בדיקת הציוד בהחזרה.

- לבדוק פעולת המגפון.
- לבדוק הימצאות גומיה חיצונית על השופר (אפורה) וגומיה פנימית בתא הסוללות (שחורה).
- לבדוק הימצאות רצועת כתף.
- לבדוק קיום סוללה מושאלת ושסוג הסוללה מתאים לסוג שהושאל.

8. דיווח מצאי סוף חודש

ביום שלפני ה-1 בחודש, ידווח כל מתנדב השאלה על מצאי הציוד שברשותו לגזבר העמותה לצורך ספירת מלאי, ע"ג טופס אינטרנטי שיוכן לשם כך.

קובץ מצורףגודל
השאלת מגפונים.pdf93.65 ק"ב
השאלת ציוד צילום.pdf110.9 ק"ב

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט