צבעים בטבע אפריל: חג האביב ברמות מנשה

צבעים בטבע קבוצות הטיולים “צבעים בטבע" תצא ממרכז הארץ ביום שישי הקרוב, 10 לאפריל, לתור בחבל ארץ נסתר וקסום שכמעט לא מטיילים בו: רמות מנשה. פארק הטבע המדהים ירוק ומלא בפריחה של אביב, אך במקביל גם נמצא תחת אימת הדחפורים של כביש 6 - כך שזה בהחלט עשוי להיות טיול הפרידה שלכם מרמות מנשה כפי שהיכרנו אותה.

ביום שישי הבא, 10 לאפריל, נצא ממרכז הארץ לחבל ארץ נסתר וקסום שכמעט לא מטיילים בו: רמות מנשה. פארק הטבע המדהים ירוק ומלא בפריחה של אביב, אך במקביל גם נמצא תחת אימת הדחפורים של כביש 6.

יציאה מתל אביב: שישי 10/4 בשעה 8:00 ממסוף אלעל/רכבת מרכז-ארלוזרוב.
לינה בשטח (אוהלים).
חזרה צפויה: יום שבת בשעות הערב.

ביום שישי נצעד לאורך נחל השופט (פרטים מאתר טיולי / INature) - מסלול מלא בירוק ופריחה, וגם שומעים ורואים מים. המסלול הוא בן 7 קילומטרים של הליכה דיי נעימה (ללא סולמות וטיפוסים). רובו ככולו מישורי עד שיפוע קליל. מתישהוא במהלך המסלול נעצור לאכול צהריים של סנדויצי'ם שהבאנו מהבית.

המסלול מסתיים, שימו לב איזה יופי - בחניון הלילה של הר גחר, כך שבערב, נחנה בחניון הזה, נקים אוהלינו ונבשל ביחד ארוחת ערב משותפת, כאשר כל אחד אחראי להביא מהבית מצרכים עבור המנה שהוא רוצה לבשל. אפשר לפרסם באמצעות תגובות כאן את המנה שבחרתם - או לשלוח אלינו תכתובת דואל ל-trips@6tzvaim.com

אחרי האוכל מתחיל הכיף הגדול - נשלוף מהתיק גיטרה, אקורדיאון, אולי נרגילה אם תביאו וכו' דברים שעושים בלילה של כיף בטבע. ייתכן שיפתיעו אותנו יתושים - מומלץ לאכול בשר בקר / כבד ביום חמישי בערב, או להביא עימכם כמוסות של ויטמין B12. אפשר גם להתמרח בכימיקלים שונים - כל אחד לפי העדפותיו בתחום הזה.

בשבת בבוקר נקום במרץ רב! נבשל ארוחת בוקר גלילית (טוב נו, רמות מנשית) עם הרבה דברים טעימים שצוות ההפקה קנה (אין צורך להביא אוכל מהבית עבור יום שבת). כשנסיים לסעוד, נכין לעצמנו סנדוויצ'ים לארוחת הצהריים.

עם המרץ נצא לטפל בדבר החשוב שעל סדר היום: נבקר באתר הבנייה של כביש שש, החוצה את השמורה ובקרוב יהפוך אותה למשהוא אחר. המסלול הוא על גבי דרך המוביל.
כדי לסיים עם מצב רוח מרומם, נצאה לראות רקפות בגבעת הרקפות שליד קיבוץ גלעד. נתרשם מהגבעה בה פריחת הרקפות הצפופה ביותר והמרשימה ביותר בארץ.
ההמשך יהיה קפה שקיעה והבייתה.

מי שמעדיפים להמנע מהפקקים - יכולים להצטרף לטיול בתחנת רכבת פרדס חנה, ולסיים את הטיול גם כן בתחנה זו.

נבקשכם לעדכן אותנו בהחלטתכם להשתתף - עד ערב חג הפסח, יום רביעי 8/4, בשעות הבוקר. רישום בקישור הבא: http://www.6tz.org.il/civicrm/event/register?id=9

--
מה להביא:
-3 ליטר מים לאדם ליום - כלומר 6 ליטר מים בסה"כ למשתתף.
- קרם נגד נזקי השמש
- בגדי רחצה למי שרוצה לטבול בנחל (לא חובה)
- ביגוד מה-זה-חם כי אולי יהיה קר?
- שק שינה
- אוהל אם בא לכם
- גיטרה / אקורדיאון / מפוחית ועוד דברים שעושים כיף כשעושים ארוחת ערב בשטח ביחד!
- מצרכים וכלי בישול מתאימים לארוחת הערב (אנחנו נביא קרש חיתוך, 3 סירים, 3 מחבתות, סכום וגזיות. אתם אנא הביאו את השאר. מומלץ לבצע את הרכישות היום או מחר, למי שדרושה לו קנייה, בשל החג - תודה לשיר על הטיפ הזה..)
- ארוחת עשר/צהריים/ערב ליום שישי.
- אין צורך להביא מזון עבור יום שבת - זה כלול במחיר הטיול.

הצטרפות:
- אפשר להצטרף גם בלי רכב - יש להרשם מראש כדי שנוכל לסייע בסידורי טרמפים. וכן, יש טרמפ לחיפה!
- אפשר להצטרף לאורך הדרך לרמות מנשה (מחיפה ומתל אביב)

מחיר הטיול: 85 ש"ח*. ניתן לשלם מראש בכרטיס אשראי בקישורית https://www.litrom.com/default.asp?Artst_ID=1066

לפרטים נוספים צרו קשר באמצעות דוא"ל trips@6tzvaim.com או בטלפון 0545-969612.
מזכירים לכם שהטיול מופק בהתנדבות ואינו למטרות רווח.
מבקשים את עזרתכם בכך שתקחו אחריות ותהיו החלטיים - ותגידו לנו עד יומיים לפני הטיול (במקרה שלנו עד רביעי בבוקר), אם אתם בפנים או בחוץ.

* מחיר טיול זה הינו מעל המחיר הרגיל עקב אורכו (יומיים) ועקב רכישת המצרכים לארוחת הבוקר של יום שבת.
* כרגיל, במחיר הטיול כלולה גם השתתפות סמלית בעלות הדלק.
--

** התנצלות נוספת לבעלי הרכבים בטיולי ינואר ופברואר - פירוט הזיכוי ואופן חישובו התעכבו עקב בדיקות משפטיות שערכנו. אנו מקווים לפרסם את התוצאות לפני חג החירות.

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט