קול קורא לארגונים ולפעילות/ים - הצטרפו למצעד הגאווה הקהילתי

קריאה לארגונים ולפעילות/ים - הצטרפו למצעד הגאווה הקהילתי

מצעד קהילתי?

בשנים האחרונות מופק מצעד הגאווה על ידי עיריית תל אביב, דבר שהביא, לדעתנו, לריכוך של המסרים הפוליטים והחברתיים של מצעד הגאווה. השנה יצעד מצעד הגאווה העירוני תחת הססמה "ואהבת לרעך כמוך", ססמה שרבות מאיתנו אינו מרגישות הזדהות איתה. בשנה שעברה צעד המצעד העירוני תחת הססמה "100 סיבות לגאווה" (בקישור ישיר לחגיגות 100 שנה לתל אביב), מסר שספק שהיה נבחר אלמלא הפיקה העיריה את המצעד.

לאחר הרצח בברנוער, הקהילה שלנו חוותה טראומה. ראינו באופן ברור שהלהט"בופוביה הממסדית והחברתית לא פסה מן העולם. רבות מאיתנו חשו שיש לעשות משהו, למחות על הלהט"בופוביה וללחוץ למען שינוי חברתי - שינוי שיבוא מתוך הקהילה, ולא מתוך הממסד. לכן השנה החלטנו לקיים מצעד גאווה קהילתי, שיתקיים בד בבד אל מול מצעד הגאווה העירוני.

קואליציית "צועדות לשינוי חברתי" הוקמה על מנת להפיק את מצעד הגאווה הקהילתי בסימן שינוי חברתי ובצוויון חברתי-מחאתי. כדי למחות, לזעוק, להיראות, ולהיות. כדי להעביר מסר שלמרות הלהט"בופוביה, אנו חיות ונושמות, ודורשות חופש, כבוד, הכרה וקבלה.

קואליצית צועדות לשינוי גם חרטה על דגלה להיות מכלילה ולייצג את כל חלקי הקהילה, כולל את אלו שאינם מקבלים מקום בולט במצעד הגאווה העירוני. אנו מאמינות שמצעד גאווה קהילתי צריך לכלול את כל הקהילה, ולא רק חלקים ממנה. על כן אנו מבקשות להביא ליצוג של כל אותיות הלהטבא"ק, וכל תתי הקבוצות בקהילה: ביסקסואליות, טרנסג'נדרים, לסביות, אינטרסקס, קוויריות, הומואים, נשים, גברים, מזרחיות, אשכנזים, רוסיות, פלסטיניות, יהודים, בני נוער, קשישים, נכות, בדס"מים, פוליאמוריות ובני/ות ברית סטרייטים.

קריאה לארגונים

על מנת ליצור קואליציה רחבה, הסכמנו שלא יהיה אף ארגון יחיד שיקח חסות על המצעד. אנו קוראות להצטרפות וסולידריות של ארגוני הקהילה. אנו קוראות לכן/ם, נשות ואנשי הארגונים השונים, לקחת חלק בהתארגנות החשובה הזו. בואו להחזיר את המצעד לקהילה ולהפוך אותו לאירוע קהילתי, חברתי ופוליטי במלוא מובן המילה.

בברכת "את הגאווה הזו אי אפשר להרוג",
פעילות ופעילי קואליציית צועדות לשינוי חברתי

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט